Strona główna Erekcja Męski problem: Skąd bierze się zanikający wzwód?

Męski problem: Skąd bierze się zanikający wzwód?

1577
0

Młody, atrakcyjny mężczyzna. Nie ma problemu z libido i osiągnięciem erekcji. Gdy jednak dochodzi do zbliżenia, jego silny jak dotąd wzwód nagle zanika. Problem zanikającego wzwodu najczęściej ma podłoże psychiczne. Sprawdź, jak skutecznie go wyleczyć.

Zaburzenia erekcji przybierają różne formy. Wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie mężczyzn w podeszłym wieku. Przeciwnie – każdego roku wzrasta liczba pacjentów przed 40-stką, którzy borykają się z problemami z potencją. Zaburzenia te dzieli się na trzy zasadnicze grupy: trudność z osiągnieciem pełnej erekcji, przedwczesny wytrysk i zanikający wzwód.

Zanikający wzwód – diagnoza

Sytuacja zwykle wygląda dość podobnie. Intymna atmosfera, podniecenie, pełny wzwód, rozpoczęcie stosunku i… nagle penis wiotczeje. Niezależnie od tego, czy dzieje się tak tuż po wprowadzeniu członka do pochwy, czy po pewnym czasie, jedno jest pewne – erekcja nie powinna samoistnie mijać przed ejakulacją. Oczywiście sytuacje takie mogą się sporadycznie zdarzyć. Dzwonek do drzwi, niewygodna pozycja, czy partnerka nagle przypominająca mężczyźnie, że trzy lata temu zapomniał o rocznicy śmierci jej pradziadka. Jeśli jednak wzwód zanika często lub za każdym razem, gdy dochodzi do zbliżenia, konieczne jest rozpoznanie przyczyny problemu.

Przyczyny zanikającego wzwodu

Zasadniczo przyczyny zaburzeń erekcji dzielimy na dwie grupy: somatyczne i psychiczne. Pierwsze to wiek i wiążący się z nim spadek męskich hormonów we krwi, cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie i inne choroby upośledzające pracę układu krwionośnego i nerwowego. Jednak o ile przyczyny somatyczne są bardzo częste przy trudności z osiągnięciem pełnego wzwodu, o tyle w przypadku zanikającej erekcji najczęściej mamy do czynienia z podłożem psychicznym.

Jeśli problem z zanikającą erekcją pojawił się nagle, warto zastanowić się, jakie zmiany nastąpiły w naszym życiu. Zmiana pracy i związany z tym stres? Nadmiar obowiązków? Zmęczenie? Konflikty i napięcie w relacjach z partnerką? Wszystko to może powodować zaburzenia erekcji. Specyficzną sytuacją, w której problem ten może wystąpić, są starania o dziecko. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi staranne planowanie, wyliczanie momentu, w którym musi dość do zbliżenia, a także niepowodzenia i związane z nimi rozczarowanie. Seks przestaje być wtedy przyjemnością – staje się zadaniem. W mózgu następują zmiany hormonalne, które powodują blokadę funkcji niezbędnych do osiągnięcia i utrzymania erekcji. W takich okolicznościach warto porozmawiać z partnerką o zmianie podejścia do zbliżeń.

Leczenie zanikającego wzwodu

Czasem analiza zmian w życiu pozwala mężczyźnie samemu wyciągnąć wnioski i wprowadzić odpowiednie zmiany. Często jednak niezbędna jest pomoc specjalisty. Przede wszystkim wykluczy on somatyczne podłoże problemu. Aby mężczyzna już podczas leczenia mógł odzyskać radość z seksu, seksuolog lub internista przepisze odpowiednie leki. W zaburzeniach erekcji związanych z zanikającym wzwodem stosuje się leki typu Kamagra, ponieważ nie uzależniają i mogą być w każdej chwili odstawione. W leczeniu zaburzeń związanych z zanikającą erekcją o podłożu psychicznym wysoką skuteczność wykazuje psychoterapia.