Site icon Potencja, Zdrowie, Odchudzanie, Diety, Psychologia – Aptekamezczyzny.pl

Kamagra – czy można ją stosować przy nadciśnieniu

Przyjęło się, iż leków zawierających sildenafil nie należy stosować przy nadciśnieniu tętniczym. Prawda jest jednak taka, iż samo nadciśnienie nie stanowi przeciwskazanie do zażywania Kamagry. Niebezpieczne jest łącznie jej z niektórymi lekami, m.in. zawierającymi azotany. Prawidłowo leczone nadciśnienie nie pozbawia mężczyzny możliwości prowadzenia udanego życia seksualnego.

Z roku na rok coraz więcej mężczyzn sięga po leki na potencję. Nie jest to jednak wyłącznie kwestia tego, iż większy niż kiedyś odsetek mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji. Wzrost popularności leków tego typu wynika też z większej świadomości i stopniowego przełamywania pewnych stereotypów. Trzeba jednak uczciwie przyznać, iż leki takie jak Kamagra najczęściej przepisywane są mężczyznom po 40-stce, a także młodszym, którzy zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Zachodzi więc pytanie, kiedy Kamagrę można bezpiecznie stosować, a kiedy istnieją ku temu przeciwwskazania zdrowotne. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest możliwość stosowania Kamagry przy nadciśnieniu tętniczym.

Zburzenia erekcji przy nadciśnieniu

Nadciśnienie tętnicze, a w zasadzie leki stosowane przy tej dolegliwości, mogą przyczyniać się do występowania zaburzeń potencji. Leki hipotensyjne mają za zadanie obniżyć ciśnienie krwi – stosuje się je w nadciśnieniu, niewydolności krążenia oraz chorobie niedokrwiennej serca. Erekcja to nic innego, jak wypełnienie ciał jamistych prącia krwią. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, niezbędne są właściwe stężenie testosteronu, wydolność układu krążenia oraz prawidłowa praca serca.

Jeśli przy stosowaniu leków na nadciśnienie występują zaburzenia erekcji, prawdopodobnie leki te są źle dobrane, a leczenie przebiega nieprawidłowo. Warto powiedzieć lekarzowi o swoim problemie. Pozwoli to specjaliście właściwie ocenić przebieg leczenia i wdrożyć odpowiednie zmiany. Tylko prawidłowo leczone nadciśnienie daje mężczyźnie szansę na udane życie seksualne.

Kamagra a nadciśnienie

Przyjęło się uważać nadciśnienie tętnicze za przeciwwskazanie do stosowania Kamagry oraz innych leków zawierających sildenafil jako substancję aktywną. Stanowi to jednak duże uproszczenie i nie do końca pokrywa się z prawdą. To, czy mężczyzna może stosować Kamagrę, czy nie, zależy od rodzaju przyjmowanych przez niego leków. Sildenafil jest niebezpieczny dla zdrowia w połączeniu z lekami zawierającymi azotany oraz tlenek azotu – mogą one bowiem powodować niebezpieczne obniżenie ciśnienia tętniczego. Nie ma natomiast przeciwwskazań do łączenia Kamagry z lekami zawierającymi inne składniki aktywne.

W rzeczywistości leki z sildenafilem często stosuje się równocześnie z lekami na nadciśnienie – o ile leczenie przebiega pod okiem specjalisty, jest bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Przyczyna problemów z potencją nie zawsze bowiem ma związek z samym nadciśnieniem lub przyjmowanymi lekami. Czasem źródłem dysfunkcji jest wiek, zmęczenie lub inne schorzenia. Należy przy tym pamiętać, iż leczenie zarówno nadciśnienia, jak i impotencji, wymaga też adekwatnej zmiany stylu życia, wprowadzenia właściwej diety czy chociażby odstawienia używek. Tylko dzięki temu terapia przyniesie zadowalające efekty.

Exit mobile version