Site icon Potencja, Zdrowie, Odchudzanie, Diety, Psychologia – Aptekamezczyzny.pl

Alkohol a problemy z erekcją

Spadek seksualnych możliwości po zbyt dużej ilości alkoholu to czysto fizjologiczne zjawisko. Zaburzona wtedy zostaje praca układu krwionośnego oraz gospodarka biochemiczna organizmu. Więc jeśli chcesz dalej cieszyć się udany seksem, pozbądź się nałogu. Przy zbyt dużej ilości alkoholu nie pomogą ci nawet leki na potencję.

Romantyczna lampka wina, drink na rozluźnienie – alkohol powszechnie uważany jest za dobry środek na stworzenie intymnej atmosfery. Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet krążące we krwi promile zdają się zwiększać popęd seksualny. Puszczają hamulce. W rezultacie upojona alkoholem para ląduje w łóżku… i tu zaczynają się schody.

Miało być tak pięknie

Problemy z erekcją po alkoholu związane są z czysto fizjologicznymi zjawiskami. Spożycie alkoholu powoduje wahania w stężeniu cukru we krwi, co wprost przekłada się na obniżenie sprawności seksualnej mężczyzny. Nie bez powodu impotencja jest jednym z pierwszych objawów cukrzycy. Jeśli decydujesz się na zbliżenie po alkoholu, musisz liczyć się z trudnościami w osiągnięciu pełnej erekcji, pojawianiem się zjawiska zanikającego wzwodu, a także niemożnością doprowadzenia do ejakulacji. Alkohol rozregulowuje też pracę układu krwionośnego, którego prawidłowe działanie jest niezbędne do osiągnięcia erekcji.

Krążący we krwi alkohol przyczynia się do osłabionego odczuwania bodźców. W rezultacie stymulacja seksualna, która na trzeźwo jest dla mężczyzny całkowicie wystarczająca, może okazać się zbyt słaba. Ostatecznie mężczyzna może podejmować próby zintensyfikowania doznań – niekoniecznie skuteczne, za to z pewnością niesprzyjające komfortowej atmosferze.

Koniec z piciem

Mężczyźni uzależnieni od alkoholu z czasem zaczynają mieć m.in. problemy z wątrobą. Charakterystyczne dla tego nałogu są choroby takie jak alkoholowe zapalenie czy stłuszczenie, a także marskość wątroby. Schorzenia te zaburzają gospodarkę biochemiczną organizmu. Na prawidłową erekcję wpływ mają bowiem nie tylko czynniki naczyniowe i neurologiczne, ale też psychologiczne i biochemiczne właśnie.

Pierwszym zaleceniem, jakie otrzyma mężczyzna nadużywający alkoholu, który zgłosi się do lekarza z zaburzeniami erekcji, jest uwolnienie się od zgubnego nałogu. Nawet najlepsze leki na potencję nie pomogą, jeśli prawidłowa praca organizmu będzie zachwiana krążącymi we krwi promilami. Jeśli więc nie chcesz mieć problemów z erekcją lub już je masz i chcesz się pozbyć, przestań pić alkohol.

Leczenie impotencji

W procesie leczenia zaburzeń erekcji wykorzystuje się specjalistyczne leki. Jednym z nich jest zawierająca sildenafil Kamagra. Skuteczna niezależnie od przyczyny problemu, Kamagra może być stosowana przez większość mężczyzn. Jednak nawet przy farmakologicznym wspomaganiu prawidłowa erekcja jest zwykle niemożliwa po alkoholu. Spożycie napojów wyskokowych osłabia działanie leku. Oczywiście nie mówimy tu lampce wina, ale o butelce już tak.

Alkohol jest wrogiem erekcji. Jeśli chcesz zachować seksualną sprawność, nie ma innej rady – musisz go ograniczyć. Jeśli to konieczne, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalisty. Udane życie seksualne z pewnością jest warte przełamania oporów w tym zakresie.

Exit mobile version