Udany związek – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Niemal każda kobieta i każdy mężczyzna marzą o wspaniałym związku z drugą osobą, pełnym romantyzmu, chwil uniesień, niezapomnianych przeżyć i wspólnie spędzanego czasu. Najlepiej byłoby również aby stan taki trwał nieprzerwanie. Niestety, w obecnych czasach uczucie w wielu rodzinach i związkach partnerskich narażone jest na ogromne niebezpieczeństwo. Z jednej strony konsumpcyjny model życia, z drugiej zaś wieczny pośpiech sprawiają, że nawet głębokie i zażyłe relacje międzyludzkie prędzej czy później mogą ulec rozluźnieniu, a w rezultacie bolesnym rozstaniem.

Wiele osób stawia przed swoim partnerem czy partnerką wygórowane życzenia, bądź też przechodzi w drugą skrajność i nie wymaga praktycznie nic. Jak się okazuje, zarówno jedna jak i druga postawa prędzej czy później skutkować będzie samotnością.

Wśród par o stażu małżeńskim przekraczającym 20 lat przeprowadzono ankietę na temat recepty na udany związek. Jak się okazuje, wszystkie kryteria sprowadzić można do kilku najważniejszych aspektów. Co ciekawe, potencja nie odgrywa tu zasadniczej roli. Wśród wielu aspektów, na pierwszym miejscu znajduje się natomiast uczucie. Co więcej, należy je stale pielęgnować oraz okazywać. Tylko w ten sposób rodzi się prawdziwa miłość. Jeśli więc nie jesteś przekonany co do odczuć wobec drugiej osoby, nie decyduj się na poważne związki. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie i innym niepotrzebnych zranień.

problemy w związkuSłuchaj i mów, a nie tylko mów

Innym ważnym aspektem jest umiejętność słuchania i mówienia. Należy rozmawiać ze swoim partnerem nie tylko o tym co nas spotyka w ciągu dnia, ale opowiadać o smutkach i radościach. Warto również na bieżąco mówić partnerowi o swoich zastrzeżeniach wobec niego. Spokojna rozmowa i jasne wytłumaczenie problemu może zdziałać cuda. Wreszcie, za pomocą słów możesz powiedzieć o swoim uczuciu do partnera, opowiedzieć jak bardzo jest dla Ciebie ważny.

Tolerancja

W każdym związku niezwykle ważną rolę pełni akceptacja. Zwrócić należy uwagę, że nie chodzi tu jedynie o akceptację partnera, ale również samego siebie. W każdego typu relacjach zdarzają się lepsze i gorsze dni. Często pojawiają się różnice w poglądach dwóch stron. Pamiętać należy jednak o tym, że sytuacji takich nie sposób ominąć i pomimo, że z niektórymi sprawami się nie zgadzasz, możesz je zaakceptować.

W przeprowadzonych badaniach okazuje się, że wygląd zewnętrzny i atrakcyjność znajdowały się daleko w tyle jeśli chodzi o kluczowe sprawy dotyczące udanego związku. Twój partner czy partnerka kocha Cię takiego jakim jesteś. To on widzi w Tobie to coś, co przyciąga Was do siebie. Najważniejsze jest aby być sobą. Uroda kiedyś przeminie, charakter i pasje pozostaną na zawsze.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*