problemy w łóżku

Jak skutecznie walczyć z impotencją u mężczyzn

Impotencja, zwana również niemocą płciową, jest to dysfunkcja występująca w sferze seksualnej i dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Podstawowym objawem jest brak erekcji bądź ejakulacji (wytrysku) pomimo występującego podniecenia. Badania dowodzą, że obok przedwczesnego wytrysku impotencja jest jednym z najpowszechniejszych problemów dotyczącym mężczyzn.

Rodzaje impotencji

preparat na potencjęObecnie wyróżnić można dwa rodzaje tego schorzenia. Pierwszy, występujący na podłożu psychicznym pojawia się na ogół u młodych i rozpoczynających życie seksualne mężczyzn, którzy borykają się z własnymi kompleksami, lękiem przed stosunkiem i niechcianą ciążą, itp. Innym rodzajem jest impotencja mająca podłoże fizyczne. Mogą to być m. in. zaburzenia hormonalne (najrzadziej) oraz choroby układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze). Niekiedy zdarza się także impotencja związana z zaburzeniami układu nerwowego, najczęściej związana jest wówczas z urazami kręgosłupa.

Potencja – jak ją odzyskać?

Powszechnie wiadomo, że temat impotencji jest wstydliwy zarówno dla samych mężczyzn, jak i ich partnerek. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem? Przede wszystkim w takim wypadku można udać się do lekarza specjalisty. Schorzeniami związanymi m. in. z impotencją zajmuje się seksuolog, który poprzez dobór odpowiedniej terapii, pomaga zlikwidować problem.

tabletki na wzwódDla wielu osób pójście do seksuologa i przyznanie się do impotencji jest ogromnym wstydem i ujmą, dlatego też zdecydowana większość mężczyzn decyduje się na inne rozwiązania. Na szczęście, żyjemy w XXI wieku i dostęp do internetu jest powszechny. Można zatem poprzeglądać fora, gdzie inne osoby anonimowo opowiadają o swoich problemach i sposobach radzenia sobie z impotencją. Często padają tam nazwy konkretnych preparatów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również czy nie powodują objawów niepożądanych. Współczesny rynek farmaceutyczny wychodzi naprzeciw oferując rozmaite preparaty w zależności od podłoża schorzenia. Najchętniej wybieranymi produktami są takie, które nie tylko wspomagają erekcję, ale również skutecznie ją wydłużają. Dzięki temu stosunek płciowy odbywa się dłużej i skutkuje możliwością osiągnięcia bardziej udanego orgazmu. Jednym z najbardziej uznanych środków jest Zytax. Preparat można stosować również jako terapię długotrwałą, np. codziennie. Ogromnym atutem jest fakt, że lek ten przyjmować można nawet na czczo.

Wreszcie, zarówno mężczyzna jak i kobieta w chwilach intymnych powinni zadbać nie tylko o odpowiedni nastrój i otoczenie, ale stworzyć atmosferę poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Dodatkowo, zadbać można o środki chroniące przed niechcianą ciążą czy minimalizujące stres.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*