Jak poprawić swoje życie małżeńskie?

Obserwując dziadków, na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się jak to możliwe, że dwoje ludzi potrafi żyć ze sobą przez dziesiątki lat i wspólnie dzielić smutki i radości. Czy wystarczy tylko sam fakt, że małżonkowie po prostu się kochają? Okazuje się, że nie ważne czy jesteś gruby czy chudy, milczkiem czy duszą towarzystwa, profesorem czy ledwo skończyłeś zawodówkę – żadna z tych cech nie wpływa znacząco na jakość Twojego małżeństwa.

Kość niezgody w większości związków

zawiedziona paraJak się okazuje podstawowe znaczenie ma tutaj upór. Jesteśmy tylko ludźmi i ile osób, tyle różnych opinii. Również w małżeństwie często zdarza się, iż żona ma odmienne zdanie na dany temat od męża. Bywa, że rozmowa przerodzi się w awanturę a zakończy trzaskaniem drzwiami i rzucaniem talerzy o podłogę. Aby jednak uniknąć takich przykrych następstw, konieczne jest pójście na ustępstwa. I to z obu stron! Jeśli więc macie problem czy pojechać nad morze czy w góry, pójdźcie na kompromis: w tym roku pojedziecie nad morze, ale w przyszłym roku w góry.

Dzielmy się

Wiele osób żyje ponadto w przekonaniu, że w domu pewne role należą wyłącznie do kobiet (np. gotowanie, mycie okien, ścieranie podłóg) bądź tylko do mężczyzn (np. odkurzanie, wynoszenie śmieci, wyprowadzanie psa). Okazuje się, że w wielu rodzinach panuje powszechna zgoda, gdyż małżonkowie dzielą się swoimi obowiązkami. Bo czyż mąż nie może czasem ugotować niedzielnego obiadu a żona w drodze na spotkanie z przyjaciółką wziąć śmieci? A jeśli nie możecie dogadać się w tej kwestii, starajcie się wiele domowych czynności wykonywać razem. To żadna ujma pomagać sobie nawzajem, a dodatkowo umacnia Wasze uczucie.

Miłość

sercePodstawowym wręcz kryterium udanego małżeństwa jest miłość, wzajemny szacunek oraz skuteczna komunikacja. Każdy ma lepsze i gorsze dni, więc nawet jeśli żyje się w tak niewielkiej grupie jaką jest rodzina, należy przestrzegać pewnych zasad aby każdy czuł się ważny i potrzebny. Jeśli jesteś zdenerwowany to pamiętaj, że krzykiem nic nie wskórasz. Jakiekolwiek uwagi powinny wypływać z miłości i być wyrażane z szacunkiem wobec drugiej osoby. Życzliwość, nawet podczas trudnych dni sprawia, iż łatwiej znieść ten niełatwy czas.

Niezwykle częstym problemem w wielu małżeństwach jest kwestia pieniędzy. Przede wszystkim ważne jest aby być świadomym miesięcznych przychodów i na tej podstawie wspólnie planować wydatki. Rozsądne gospodarowanie finansami pozwoli Wam wieść spokojne życie.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*