Gdy zawodzi męskość…

Czasami bywa tak, że nasza męskość zawodzi. Zdarza się to sporadycznie, na przykład pod wpływem choroby, zmęczenia, stresu czy zbyt dużej dawki alkoholu. Jeśli jednak takich zbliżeń, które kończą się fiaskiem, jest więcej, powinna nam się zapalić czerwona lampka. Wówczas warto wybrać się na wizytę do androloga bądź seksuologa, ponieważ możemy mieć problemy z impotencją.

Czym jest impotencja?

Impotencja bardzo często nazywana jest również niemocą płciową. Schorzenie to dotyka przede wszystkim mężczyzn, którzy wchodzą w okres przekwitania, czyli andropauzę. Jednak okazuje się, żeproblemy z erekcją mogą mieć panowie młodsi. Tego schorzenia nie należy mylić z krótkotrwałym brakiem wzwodu, bo impotencja to problemy, które trwają od dłuższego czasu.
Panowie, którzy cierpią z powodu impotencji, mogą w ogóle nie uzyskiwać wzwodu, bądź też mogą mieć tylko problem z jego uzyskaniem w określonych sytuacjach.

zaburzenia erekcjiJakie mogą być przyczyny impotencji?

Bardzo często impotencja stanowi konsekwencję trybu życia mężczyzn. Jeśli pijemy zbyt dużą ilość alkoholu, palimy papierosy, następuje zwężenie naczyń krwionośnych, co ma niekorzystny wpływ na powstawanie erekcji. Ponadto spożywanie dużej ilości obfitych w tłuszcze pokarmów oraz brak jakiegokolwiek ruchu mogą mieć znaczny wpływ na powstawanie impotencji. Złe nawyki bardzo często współistnieją ze sobą i mogą przyczyniać się do powstawania: nadciśnienia, cukrzycy, chorób serca, czy po prostu depresji.

Okazuje się również, że przyczyną impotencji mogą być również czynniki związane z psychiką mężczyzny. Jednak największy procent przypadków zaburzeń erekcji związany jest z przyczynami organicznymi – krążeniowymi, neurologicznymi oraz hormonalnymi. W jaki sposób poradzić sobie z niemocą płciową? Panowie, którzy cierpią z powodu zaburzeń potencji, już nie muszą się tym zamartwiać, ponieważ istnieje kilka sposób, by zaradzić temu schorzeniu.

Leczenie hormonalne

Dobra wiadomość dla mężczyzn cierpiących z powodu impotencji spowodowanej zaburzeniami hormonalnymi jest taka, że taki rodzaj schorzenia jest najłatwiejszy do wyleczenia. Zaburzenia takie biorą się zezbyt niskiego poziomu testosteronu, zwanego potocznie hormonem męskości. Problemy z uzyskaniem wzwodu wracają po przyjęciu odpowiednich leków, gdy tylko ustali się równowaga hormonalna w organizmie takiego pana.

Zwalczanie choroby podstawowej

Nieco trudniejsza może okazać się kuracja takich mężczyzn, którzy jednocześnie cierpią na cukrzycę, nadciśnienie oraz inne choroby układu krążenia. Okazuje się bowiem, że impotencja może stanowić jedno z powikłań tych chorób. W takiej sytuacji zaleca się leczenie choroby podstawowej. Niestety badania dowodzą, że około dziesięć procent osób chorujących na cukrzycę nie ma szans na prowadzenie dawnego życia seksualnego (sprzed choroby) bez zażywania dodatkowych środków wspomagających. Mam tu na myśli środki farmaceutyczne, które wywołują erekcję.

Leczenie farmakologiczne

viagraFarmakologiczne leczenie impotencji odkryto mniej więcej przed 1998 rokiem. Przeprowadzone wówczas badania wykazały, że wstrzyknięcie do penisa pewnych substancji przyczynia się do rozkurczenia naczyń oraz napływ krwi, co w konsekwencji prowadziło do szybkiego wzwodu. Początkowo wstrzykiwano papawerynę bądź phentolaminę – substancje, które wykazują właściwości rozkurczania i rozszerzania naczyń krwionośnych. Od jakiegoś czasu stosuje się jednak prostaglandynę – hormon, który również działa rozszerzająco. Choć takie zabieg są skuteczne, okazuje się, że mężczyźni miewają problemy w przełamaniu oporów. Warto zaznaczyć, że taki zabieg nie jest ani bolesny, ani trudny do wykonania. Za pierwszym razem taki zastrzyk wykonywany jest przez lekarza, a potem przez pacjenta. Niewątpliwą zaletą tego środka jest to, że prostaglandyna nie tylko ma działanie doraźne, ale i leczy. Stopniowe zmniejszanie dawek, może doprowadzić do ostatecznego odstawienia tego leku.

Operacja chirurgiczna

Najtrudniej jest wyleczyć impotencję, która spowodowana jest znacznym zwapnieniem naczyń krwionośnych. W takiej sytuacji lekarz zaleca najczęściej operację chirurgiczną. Zabieg polega na zastąpieniu zniszczonego naczynia żyłami, które pochodzą z uda. Można również zastąpić je implantami w postaci rurki wykonanej z plastiku. Ostatecznym ratunkiem dla mężczyzn z impotencją mogą okazać się protezy.

Preparaty na potencję

W przypadku problemów z erekcją bardzo skuteczne mogą okazać się dostępne na polskim rynku preparaty. Takie specyfiki nie tylko pomagają osiągnąć wzwód, ale również potrafią podnieść poziom libido. Dzięki takim preparatom sprawność seksualna mężczyzn zostanie poprawiona, a co za tym idzie – już nic nie będzie w stanie zakłócić harmonii życia intymnego.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*