Fakty i mity o rozmiarze penisa

Dla mężczyzny rozmiar jego penisa jest niezwykle istotny. Pojawia się wiele pytań o prawidłową wielkość narządów. Mężczyźni przejmują się, że zbyt mały penis nie pozwoli im w pełni zadowolić kobiety i doprowadzić jej do orgazmu. Czy rzeczywiście tak jest? Poznaj fakty i mity o rozmiarze penisa i nie zadawaj sobie już nigdy tych pytań!

Zacznijmy od tego, że o rozmiarze penisa należy mówić dopiero w przypadku dorosłych mężczyzn. Wielkość genitaliów nastolatka jeszcze się zmienia. Najlepiej więc rozmiar penisa ustalić już po osiągnięciu pełnoletniości. Nie jest też prawdą, że z wielkości penisa w wieku dziecięcym czy nastoletnim można wywnioskować, jak hojnie obdarzony przez naturę będzie jego właściciel jako dorosły mężczyzna. Warto to wiedzieć, bo nastolatkowi niepotrzebnie wpędzają się w kompleksy. Poza tym dla mężczyzny najistotniejsza powinna być wielkość penisa w czasie erekcji. Zdarza się często, że penis o dużych rozmiarach w czasie spoczynku powiększa się niewiele, natomiast te średni w czasie wzwodu staje się naprawdę ogromny!

Od czego zależy wielkość penisa?

Wielkość penisa uwarunkowana jest genetycznie, a więc zaprogramowana już w momencie narodzin chłopca. Nie znaczy to jednak, że żadne czynniki nie mają na nią wpływu. Przede wszystkim często mówi się, że otyły mężczyzna ma mniejszy penis. To nie do końca prawda, po prostu warstwy tłuszczu sprawiają, że pewna część penisa jest ukryta – poza tym powodują problemy z erekcją. Penis może też zmniejszyć się u sportowców, jeśli używają środków dopingowych opartych na anabolikach i sterydach. Wynika z tego, że w złośliwych żartach na temat kulturystów jest ziarnko prawdy…

Czy wielkość penisa wpływa na jakość życia seksualnego?

mały członekTrudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Na pewno, jeśli mężczyzna ma kompleksy związane z rozmiarem penisa, trudno mu cieszyć się życiem erotycznym. Mężczyzna z ko0mpleksami na temat swojego ciała nie będzie najlepszym kochankiem. Nie zawsze ma to jednak związek z obiektywnie ocenianą wielkością penisa. Ten akurat czynnik ma dla kobiet niewielki znaczenie. Panie zgodnie twierdzą, że problemem jest tylko naprawdę mały członek, lub… ogromny. Zbyt duży penis może sprawiać ból i wymagać stosowania określonych pozycji seksualnych, w których to kobieta kontroluje głębokość pchnięć. Natomiast za małe penisy zdarzają się naprawdę rzadko. Jeśli chodzi o rozmiar, kobiety preferują raczej penisy krótsze, ale o większym obwodzie.

Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że najwięcej zakończeń nerwowych znajduje się na pierwszych trzech centymetrach od wejścia do pochwy. To właśnie stymulacja tego miejsca, którą zapewnia gruby penis, daje kobietom największą rozkosz. Niezależnie jednak od tego warto pamiętać, że kobiety cenią u mężczyzn przede wszystkim zręczność w sztuce miłosnej, w tym przywiązywanie należytej wagi do gry wstępnej. Rozmiar penisa ma dla nich znaczenie drugorzędne.

Czy mój penis jest za mały?

To pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. Warto więc poznać normy naukowe, które pozwalają to ocenić. Za penisa małego uchodzi członek, który podczas wzwodu osiąga długość poniżej 14,1 cm. Nie oznacza to jednak, że jest z nim coś nie w porządku – to jeszcze nie schorzenie. O patologii mówi się, jeśli członek dorosłego mężczyzny ma mniej niż 10 cm we wzwodzie! Między 14,1 a 18,1 sytuują się penis określane mianem średnich. Oznacza to, że najwięcej mężczyzn dysponuje takim właśnie rozmiarem członka. Duży penis ma powyżej 18,1 cm. Żeby właściwie określić rozmiar penisa, trzeba znać prawidłową technikę mierzenia. Penisa mierzy się zawsze od strony brzucha, podczas wzwodu, w pozycji stojącej i wyprostowanej. Najlepiej zrobić to miarką krawiecką. Obwód penisa mierzy się na dwa sposoby. Można zmierzyć go w punkcie środkowym lub dokonać trzech pomiarów: na środku, u nasady i ponad główką i wyciągnąć średnią. Ponieważ erekcje bywają różne, należy dokonać kilku pomiarów w odstępach paru dni i uśrednić rezultat.

Poza tym pamiętaj: rozmiar penisa możesz zwiększyć, stosując ćwiczenia na powiększanie penisa, tabletki powiększające penisa lub intymne ekspandery!

 

Sprawdź ranking tabletek na powiększenie penisa

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*